Jesteś tu: Strona główna » Sport w naszej szkole

Uprawiamy sport z różnych powodów, dla lepszej figury, dla rozrywki czy też jest to dla nas forma spędzania wolnego czasu. ... Czy warto uprawiać sport i jakie daje to korzyści? ...

W ramach Szkolnego Koła Sportowego SKS, Uczniowskiego Klubu Sportowego „SKOK” uczniowie  uprawiają różne dyscypliny sportowe:

-  pływanie,

-  piłka nożna,

-  piłka siatkowa,

-  zajęcia na siłowni,

-  unihokej.

Uczniowie podwyższają swoją sprawność motoryczną i nabywają nowych umiejętności technicznych danej dyscypliny. Biorą udział w różnych zawodach sportowych i zdobywają miejsca na podium.

Są dumni ze swych osiągnięć. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zawodach sportowych o randze lokalnej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, jak również szkoła jest organizatorem integracyjnych zawodów sportowych.

Imprezy sportowe i miejsca w jakich one się odbywają dla niejednych są szansą zobaczenia i poznania innych miejscowości oraz przeżycia pozytywnych emocji.

Przez zdobywanie indywidualnych i zespołowych sukcesów uczniowie zdobywają wiarę w swoje możliwości, co wpływa na wzrost samooceny i uspołecznienia („ja umiem, odnoszę sukcesy, jestem zauważany ...”). Poprzez sport uczniowie wzmacniają mechanizmy samokontroli, uczą się walki fair-play, pracują nad własnymi emocjami. Poza tym nabywają umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednocześnie promują zdrowy i atrakcyjny tryb życia.

Uprawianie sportu daje wieeele korzyści ... i najlepiej sam się o tym przekonaj.